FAST DECOR BEJCA transparent Transparentna farba akrylowa do wnętrz 3L

Availability: duża ilość
Dispatched within: 5 dni
Price: 71,90 zł 71.90
quantity szt.
add to wish list
Rating: 5
Vendor: FAST
Product code: DECOR BEJCA transparent 3L

Description

Transparentna farba akrylowa do wnętrz

 


 

Zastosowanie

Akrylowa farba transparentna, do wnętrz. Zaprojektowana do tworzenia różnorodnych efektów wizualnych. Szczególnie polecana przy wykańczaniu ozdobnych faktur wykonanych przy pomocy masy dekoracyjnej FAST DECOR MODERN i RETRO. FAST DECOR BEJCA uwypukla i podkreśla fakturę podłoża, na którym jest nakładana, gromadząc się we wgłębieniach sprawia, że kolor w tych miejscach jest o wiele intensywniejszy. Dzięki swojej transparentności farba ta nadaje się również do tworzenia wielobarwnych efektów wizualnych ( efekt światło - cień, przenikanie barw ) podkreślających charakter wnętrza. FAST DECOR BEJCA dostępna jest w 14 kolorach.

Właściwości

FAST DECOR BEJCA charakteryzuje się wysoką odpornością na szorowanie i nieagresywne środki czystości po 28 dniach. Jest transparentny i przyjazna środowisku naturalnemu.

Opakowania

wiaderko - 3 l

wiaderko - 1 l

 


 

Przygotowanie podłoża

FAST DECOR BEJCĘ stosuje się do barwienia ozdobnych wypraw tynkarskich wykonanych przy użyciu masy dekoracyjnej FAST DECOR MODERN i RETRO oraz wszystkich innych podłoży (cegła, gips, beton i płyty gipsowo-kartonowe). Wszystkie powierzchnie, które nie będą malowane zakleić lub zakryć. Podłoże musi być nośne, suche, czyste, niezakurzone, niezatłuszczone. Odstające kawałki i płaty należy usunąć przez zeszlifowanie. Sypiące się, brudne i tłuste powierzchnie zmyć wodą. Podłoża mocno wchłaniające pokryć najpierw preparatem FAST DECOR GRUNT.

 


 

Przygotowanie i sposób użycia

FAST DECOR BEJCĘ nanosimy narzędziami dobranymi według uznania (pędzel, gąbka, szmatka, zmięty papier itp.) pamiętając, że pozostawiają wzory odzwierciedlające zarówno kształt ich powierzchni jak i nasze ruchy, które wykonaliśmy przy nakładaniu farby. Po nałożeniu FAST DECOR BEJCY, jej nadmiar należy zetrzeć z wypukłych powierzchni uprzednio zwilżoną, twardą, grubą gąbką. Dzięki temu możemy w dowolny sposób nadawać wnętrzom indywidualny charakter. Przy użyciu FAST DECOR BEJCY można tworzyć również wielobarwne efekty nanosząc po kolei dwa lub więcej kolorów.

Przy nakładaniu i ścieraniu farby należy pracować na fragmentach o powierzchni ok. 1m2. Przed użyciem produkt należy dokładnie wymieszać. Wszystkie powierzchnie, które nie będą malowane należy osłonić przed zabrudzeniem. Przed przystąpieniem do pracy, trzeba zaplanować kolejność i sposób nakładania warstw oraz sprawdzić ostateczny efekt na małej próbce. Po pracy narzędzia umyć w ciepłej wodzie.

 


 

Dane techniczne

Jednostka bazowa: litr
Baza: transparentna dyspersja akrylowa
Czas schnięcia: do 24 godz
Czas schnięcia pierwszej warstwy: około do 1 godziny, następna warstwa po 12 godzinach godz
Temperatura podłoża i otoczenia: od +5 do +25 st. C
Zawartość LZO: ponizej 30 g/l
Rozcieńczanie: w uzasadnionych przypadkach max. 2% za pomocą FAST DECOR GRUNT
Zmywalność: bardzo wysoka
Gęstość objętościowa: około 1,0 kg/dm3
 

Przechowywanie i uwagi

FAST DECOR BEJCĘ należy przechowywać w oryginalnym i nieuszkodzonym opakowaniu w temp. od +5°C do +25°C. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Zalecany i podany w karcie zakres stosowania produktu bądź sposób wykonania nie zwalnia wykonawcy od prowadzenia prac zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami BHP. P.W. FAST gwarantuje i ponosi odpowiedzialność za jakość produktu, natomiast nie ma wpływu na sposób jego użycia i warunki w jakich był stosowany. Wszystkie dane techniczne zostały pomierzone w normalnych warunkach tj. temp. +20°C i wilgotność powietrza 60%. W przypadku innych warunków niż powyższe czas schnięcia może ulec zmianie tzn. wydłużyć się lub skrócić.

Ta karta zastępuje wszystkie poprzednie wersje.

Podczas pracy należy unikać bezpośredniego kontaktu ze skórą oraz chronić oczy. W przypadku kontaktu z oczami natychmiast przemyć je obficie wodą i zasięgnąć porady lekarza. Zabrudzoną skórę przemyć natychmiast dużą ilością wody. Chronić przed dziećmi.

Wyprodukowano zgodnie z normą: PN-EN 13300:2002. Posiada aktualny atest higieniczny.

Product reviews (0)

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl