FAST DECOR MODERN Akrylowa farba strukturalna do wnętrz 10L

Availability: duża ilość
Dispatched within: 5 dni
Price: 133,00 zł 133.00
quantity szt.

product unavailable

add to wish list
Rating: 5
Vendor: FAST
Product code: DECOR MODERN 10L

Description

Akrylowa farba strukturalna do wnętrz

 


 

Zastosowanie

FAST DECOR MODERN jest to akrylowa, drobno wypełniona wewnętrzna farba strukturalna w postaci masy dekoracyjnej. Przeznaczona jest do nadawania ścianom indywidualnej struktury, poprzez ręczne modelowanie. Nieskończona ilość możliwych do uzyskania faktur, zależna jest jedynie od inwencji użytkownika. W połączeniu z możliwościami, jakie daje FAST DECOR BEJCA, podkreślająca strukturę powierzchni, tworzy szlachetne i eleganckie powłoki dekoracyjne w szerokiej gamie kolorystycznej. Masa dekoracyjna FAST DECOR MODERNpozwala na nieograniczoną kreatywność w zdobieniu wnętrz i tworzeniu ich nastroju.

Właściwości

FAST DECOR MODERN jest ekologiczną i łatwą w modelowaniu farbą strukturalną. Po całkowitym związaniu odporną na uszkodzenia mechaniczne.

Opakowania

wiaderko - 5 l

wiaderko - 10 l

 


 

Przygotowanie podłoża

Podłoże musi być nośne, równe, suche, niespękane i czyste. Do reperacji podłoża używać materiałów niezawierających wapna. Stare, słabe podłoża: farby emulsyjne, tapety itp. należy usunąć. Nowe podłoża mineralne (beton, tynk cementowy lub cementowo-wapienny) pokrywać dopiero po 4 tygodniach sezonowania. Stare, piaszczyste tynki i podłoża mocno chłonące wodę, pokryć farbą gruntującą FAST DECOR GRUNT. Przed pracą należy zakleić lub zakryć powierzchnie, które nie będą pokrywane farbą strukturalną.

 


 

Przygotowanie i sposób użycia

Przed przystąpieniem do nakładania zawartość opakowania wymieszać do jednolitej konsystencji. Następnie na wcześniej zagruntowaną powierzchnię, za pomocą pacy ze stali nierdzewnej nanieść równomiernie masę dekoracyjną. W celu uzyskania specjalnych faktur stosuje się: pędzel, gąbkę, folię polietylenową, pacę wenecka, folię bąbelkową, szablony lub inne narzędzia. Modelowanie należy wykonać przed związaniem tynku. Po wyschnięciu, tynk przeszlifować. Właściwy efekt dekoracyjny uzyskujemy malując strukturę FAST DECOR BEJCĄ w wybranych kolorach. Poszczególne ściany pokrywać podczas jednej operacji. Po pracy narzędzia umyć w ciepłej wodzie.

 


 

Dane techniczne

Jednostka bazowa: litr
Baza: dyspersja akrylowa z wypełniaczami kwarcowymi
Czas schnięcia: do 24 godz
Temperatura podłoża i otoczenia: od +5 do +25 st. C
Zawartość LZO: ponizej 30 g/l
Rozcieńczanie: w uzasadnionych przypadkach max. 2% za pomocą FAST DECOR GRUNT
Gęstość objętościowa: około 1,7 kg/dm3
 

Przechowywanie i uwagi

Masę dekoracyjną FAST DECOR MODERN należy przechowywać w oryginalnym i nieuszkodzonym opakowaniu w temp. od +5°C do +25°C. Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Zalecany i podany w karcie zakres stosowania produktu bądź sposób wykonania nie zwalnia wykonawcy od prowadzenia prac zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami BHP. P.W. FAST gwarantuje i ponosi odpowiedzialność za jakość produktu, natomiast nie ma wpływu na sposób jego użycia i warunki w jakich był stosowany. Wszystkie dane techniczne zostały pomierzone w normalnych warunkach tj. temp. +20°C i wilgotność powietrza 60%. W przypadku innych warunków niż powyższe czas schnięcia może ulec zmianie tzn. wydłużyć się lub skrócić.

Ta karta zastępuje wszystkie poprzednie wersje.

Podczas pracy należy unikać bezpośredniego kontaktu ze skórą oraz chronić oczy. W przypadku kontaktu z oczami natychmiast przemyć je obficie wodą i zasięgnąć porady lekarza. Zabrudzoną skórę przemyć natychmiast dużą ilością wody. Chronić przed dziećmi.

Wyprodukowano zgodnie z normą: PN-EN 13300:2002. Posiada aktualny atest higieniczny.

Product reviews (0)

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl