FAST G-1 Ekstra biała, elastyczna gładź szpachlowa 20kg

Availability: duża ilość
Dispatched within: 5 dni
Price: 42,99 zł 42.99
quantity szt.

product unavailable

add to wish list

Description

Ekstra biała, elastyczna gładź szpachlowa

 


 

Zastosowanie

FAST G1 jest doskonałą masą szpachlową przeznaczoną do robót wykończeniowych i dekoracyjnych w budownictwie. Dzięki swoim właściwościom nadaje się idealnie jako warstwa wyrównawcza pod wszelkiego rodzaju powłoki malarskie. Może być stosowana do uzupełniania ubytków na powierzchni ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń.

Właściwości

Gładź szpachlowa FAST G1 jest gotową, suchą mieszanką wyprodukowaną na bazie mączki anhydrytowej z dodatkiem wypełniaczy i modyfikatorów poprawiających plastyczność i łatwość nakładania. Podczas wiązania nie podlega zjawisku kurczenia, a po wyschnięciu daje się łatwo obrabiać. Dużą zaletą jest wydłużony czas gotowości produktu do pracy oraz śnieżna biel, która zmniejsza zużycie farby podczas malowania. Może być nakładana ręcznie lub maszynowo.

 


 

Przygotowanie podłoża

FAST G1 może być stosowany na podłoża cementowo-wapienne, betonowe i gipsowe wolne od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń z kurzu, brudu i tłuszczu. Powierzchnia powinna być mocna i oczyszczona ze starych, odstających resztek powłok malarskich. Jeżeli występuje potrzeba zmniejszenia chłonności podłoża należy zastosować środek gruntujący FAST GRUNT G. Nie nakładać na farby kredowe.

 


 

Przygotowanie i sposób użycia

FAST G1 należy wsypywać powoli do naczynia z czystą wodą ciągle mieszając (np. przy zastosowaniu wiertarki wolnoobrotowej z odpowiednim mieszadłem) aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji. W przypadku mieszania ręcznego należy powoli wsypać gładź do wody tak, aby najpierw cała woda została wchłonięta przez nią, a następnie dokładnie wymieszać aż do zlikwidowania jakichkolwiek grudek. Po dokładnym wymieszaniu pozostawić na około 5–10 minut i ponownie przemieszać (nie dolewać wody). W przypadku uzupełniania ubytków konsystencja zaprawy powinna być bardziej gęsta niż w przypadku gładzi. Tak przygotowana masa zachowuje swoje właściwości nawet do kilkunastu godzin pod warunkiem, że w czasie przerwy w nakładaniu będzie znajdować się w szczelnie zamkniętym pojemniku.
FAST G1 nakładamy równomiernie na podłoże za pomocą pacy ze stali nierdzewnej jednocześnie ją dociskając. Po wyschnięciu drobne nierówności usuwamy papierem ściernym lub siatką do szlifowania o gramaturze  180 do 220 g/m².

 


 

Dane techniczne

Jednostka bazowa: kg
Baza: mieszanka wyprodukowana na bazie mączki anhydrytowej z dodatkiem wypełniaczy i modyfikatorów
Proporcje mieszanki: 5,5 do 7 litrów na 20 kg suchej masy
Gęstośc zaprawy po zarobieniu wodą: około 1,7 kg/dm3
Czas otwarty pracy: około 20 min
Czas gotowości do pracy: od 12 do 24 godz
Ilość warstw: 2
Przyczepność do podłoża: min. 0,5 MPa
Temperatura podłoża i otoczenia: od +5 do +25 st. C
Grubość warstwy: od 1 do 2 mm
Max. grubość jednej warstwy: do 2 mm
Klasa reakcji na ogień: A1
Wytrzymałość na ściskanie po 28 dniach:≥ 2,0 MPa
Wytrzymałość na zginanie po 28 dniach: ≥ 1,0 MPa
 

 

Przechowywanie i uwagi

Przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach, w suchych pomieszczeniach, na paletach w temperaturze od +5°C do +25°C. Okres przydatności do użycia wynosi 12 miesięcy.

Zalecany i podany zakres stosowania produktu bądź sposób wykonania nie zwalnia wykonawcy od prowadzenia prac zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami BHP. P.W. FAST gwarantuje i ponosi odpowiedzialność za jakość produktu, natomiast nie ma wpływu na sposób jego użycia i warunki w jakich był stosowany.
Wszystkie dane techniczne zostały pomierzone w normalnych warunkach tj. temp. +20°C i wilgotność powietrza 60%. W przypadku innych warunków niż powyższe czas schnięcia może ulec zmianie tzn. wydłużyć się albo skrócić.

 

Wyprodukowano zgodnie z normą: EN 13279-1.
Produkt posiada aktualny atest higieniczny.

Product reviews (0)

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl