FAST KWARC Akrylowa farba strukturalna zewnętrzna 6,4kg

Availability: duża ilość
Dispatched within: 5 dni
Price: 84,50 zł 84.50
quantity szt.

product unavailable

add to wish list
Rating: 5
Vendor: FAST
Product code: KWARC - zewnątrz 6,4kg

Description

akrylowa farba strukturalna typu “Kwartscoat”

 


 

Zastosowanie

FAST KWARC jest akrylową farbą strukturalną przeznaczoną do wykonywania warstw dekoracyjnych na tynkach cementowych, cementowo-wapiennych, a także na podłożach wykonanych z betonu, cegły, gipsu, płyt gipsowo-kartonowych i azbestowo-cementowych. Stosowana również jako warstwa gruntująca w systemie dociepleń garaży FAST W-G. Dostępna jako wewnętrzn--zewnętrza.

Właściwości

FAST KWARC jest dobrze kryjącą, akrylową farbą strukturalną z drobnym ziarnem kwarcowym, trwałą i odporną na uderzenia. Łatwa w nakładaniu, koryguje drobne nierówności tworząc doskonale utwardzoną powłokę. Jest paroprzepuszczalna i hydrofobowa. Możliwość kolorowania w bogatej palecie FAST COLOR SYSTEM. Zawiera środki eliminujące rozwój alg i grzybów na powierzchni pokrytej farbą. (dot. odmiany wew.-zew.)

Opakowania

wiaderko - 6.4 kg

wiaderko - 15 kg

 


 

Przygotowanie podłoża

FAST KWARC należy nakładać na mocne, czyste, suche, zwarte, wolne od tłuszczu i kurzu podłoża. Widoczne rysy i braki muszą być naprawione i uzupełnione. Na chłonne, osypujące się, pylące podłoża należy nanieść grunt głęboko gruntujący FAST GRUNT G.

Farbę można stosować na podłoża:

  • tynki cementowe i cementowo – wapienne (po upływie minimum 28 dni od wykonania i wilgotności nie wyższej niż 4% ) zagruntowane FAST GRUNT G lub FAST GRUNT U
  • beton (po upływie minimum 28 dni od wykonania i wilgotność nie wyższej niż 4%  zagruntowany FAST GRUNT G lub FAST GRUNT U
  • warstwa w systemie ociepleń zbrojona siatką, wykonana na zaprawie FAST SPECJAL i zagruntowana FAST GRUNT M powyżej 3 dni
  • podłoża gipsowe (wilgotność poniżej1%) zagruntowane FAST GRUNT G lub FAST GRUNT U

 

Przygotowanie i sposób użycia

Przed użyciem dokładnie wymieszać. Jako podkład stosować FAST GRUNT M (biały lub w kolorze). Nierozcieńczoną warstwę farby nakładać pędzlem fasadowym, miniławkowcem, rolką strukuralną lub pacą. Ostateczny wzór nadać odpowiednią rolką strukturalną lub innym narzędziem. W systemie dociepleń garaży nakładać metodą natrysku mechniacznego. Ze względu na specyfikę produktu najlepiej jest stosować agregaty tynkarskie wyposażone w pompę ślimakową takie jak np. WAGNER PC 35 lub Euromair DECOPRO 120.

FAST KWARC należy nanosić przy temperaturze powietrza i podłoża od +5°C do +25°C. Nie nakładać w czasie deszczu, silnego wiatru i w pełnym słońcu. Czas schnięcia około 4-6 godzin. Kolejne warstwy zaleca się nakładać po upływie co najmniej 2 godzin.

Dodatkowe wskazówki wykonawcze:

  • W celu uniknięcia różnic w odcieniach na jednej powierzchni architektonicznej, prace należy prowadzić bez przerw, stosując opakowania z farbą, uprzednio wymieszane między sobą w dużej kastrze.
  • Do czasu całkowitego wyschnięcia chronić farbę przed niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi przy pomocy osłon montowanych na rusztowaniach.
  • Zachować technologię ogólną malowania farbami elewacyjnymi.

 

Dane techniczne

Jednostka bazowa: kg
Baza: dyspersja akrylowa  z  dodatkiem  wypełniaczy mineralnych i pigmentów
Czas otwarty pracy: około 20 min
Czas schnięcia: od 4 do 6 godz
Czas schnięcia pierwszej warstwy: około 2 godz
Temperatura podłoża i otoczenia: od 5 do 25 st. C
Zawartość LZO: ponizej 30 g/l
Gęstość objętościowa: około 1,75 kg/dm3
 

Przechowywanie i uwagi

Farbę należy przechowywać i transportować w szczelnie zamkniętych, oryginalnych opakowaniach, w temp. od +5°C do +25°C.

Zalecany i podany w karcie zakres stosowania produktu bądź sposób wykonania nie zwalnia wykonawcy od prowadzenia prac zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami BHP. P.W. FAST gwarantuje i ponosi odpowiedzialność za jakość produktu, natomiast nie ma wpływu na sposób jego użycia i warunki w jakich był stosowany. Wszystkie dane techniczne zostały pomierzone w normalnych warunkach tj. temp. +20°C i wilgotność powietrza 60%. W przypadku innych warunków niż powyższe czas schnięcia może ulec zmianie tzn. wydłużyć się lub skrócić.

Ta karta zastępuje wszystkie poprzednie wersje.

Podczas pracy należy unikać bezpośredniego kontaktu ze skórą oraz chronić oczy. W przypadku kontaktu z oczami natychmiast przemyć je obficie wodą i zasięgnąć porady lekarza. Zabrudzoną skórę przemyć natychmiast dużą ilością wody. Chronić przed dziećmi.

Wyprodukowano zgodnie z : PN-C-81913:1998, PN-EN 1062-1:2005 Posiada Aprobatę Techniczną ITB: AT-15-8869/2012 Certyfikat Zgodności: ITB-0526/Z Jest składnikiem systemu FAST W-G Posiada aktualny atest higieniczny

Product reviews (0)

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl