FAST KWARC S silikatowa farba strukturalna zewnętrzna 15kg

Availability: dostępny na zamówienie
Dispatched within: 14 dni
Price: 158,61 zł 158.61
quantity szt.

product unavailable

add to wish list
Rating: 4.66667
Vendor: FAST
Product code: KWARC S - zewn� trz 15kg

Description

silikatowa farba strukturalna typu “Kwartscoat” (wewnętrzno-zewnetrzna)

 


 

Zastosowanie

FAST KWARC S jest silikatową farbą strukturalną przeznaczoną do wykonywania warstw dekoracyjnych na tynkach cementowych, cementowo-wapiennych, a także na podłożach wykonanych z betonu, cegły, gipsu, płyt gipsowo-kartonowych i azbestowo-cementowych oraz wełny mineralnej wewnątrz i na zewnątrz budynków . Stosowana również jako warstwa wykończeniowa w systemie dociepleń garaży FAST WG-S.

Właściwości

FAST KWARC S jest dobrze kryjącą, silikatową farbą strukturalną z drobnym ziarnem kwarcowym, trwałą i odporną na uderzenia. Łatwa w nakładaniu, koryguje drobne nierówności tworząc doskonale utwardzoną powłokę. Jest paroprzepuszczalna i hydrofobowa. Możliwość kolorowania w bogatej palecie FAST COLOR SYSTEM.

Opakowania

wiaderko - 15 kg

 


 

Przygotowanie podłoża

FAST KWARC S należy nakładać na mocne, czyste, suche, zwarte, wolne od tłuszczu i kurzu podłoża. Widoczne rysy i braki muszą być naprawione i uzupełnione. Na chłonne, osypujące się, pylące podłoża należy nanieść grunt głęboko gruntujący FAST GRUNT G.

Farbę można stosować na podłoża:

  • tynki cementowe i cementowo – wapienne ( po upływie minimum 28 dni od wykonania i wilgotności nie wyższej niż 4% ) zagruntowane FAST GRUNT G lub FAST GRUNT U
  • beton (po upływie minimum 28 dni od wykonania i wilgotność nie wyższej niż 4% ) zagruntowany FAST GRUNT G lub FAST GRUNT U
  • jako warstwa gruntująca oraz wykończeniowa w systemie garażowym FAST WG-S
  • podłoża gipsowe (wilgotność poniżej1%) zagruntowane FAST GRUNT G lub FAST GRUNT U

 

Przygotowanie i sposób użycia

Przed użyciem dokładnie wymieszać. Nierozcieńczoną warstwę farby nakładać pędzlem fasadowym, miniławkowcem, rolką strukuralną lub pacą. Ostateczny wzór nadać odpowiednią rolką strukturalną lub innym narzędziem. W systemie dociepleń garaży nakładać metodą natrysku hydrodynamicznego. FAST KWARC Snależy nanosić przy temperaturze powietrza i podłoża od +5°C do +25°C. Nie nakładać w czasie deszczu, silnego wiatru i w pełnym słońcu. Czas schnięcia około 4-6 godzin. Kolejne warstwy zaleca się nakładać po upływie co najmniej 2 godzin.

Dodatkowe wskazówki wykonawcze:

  • W celu uniknięcia różnic w odcieniach na jednej powierzchni architektonicznej, prace należy prowadzić bez przerw, stosując opakowania z farbą, uprzednio wymieszane między sobą w dużej kastrze.
  • Do czasu całkowitego wyschnięcia chronić farbę przed niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi przy pomocy osłon montowanych na rusztowaniach.
  • Zachować technologię ogólną malowania farbami elewacyjnymi.

 

Dane techniczne

Jednostka bazowa: kg
Baza: potasowe szkło wodne oraz dyspersja akrylowo-styrenowa z dodatkiem wypełniaczy
Czas otwarty pracy: około 20 min
Czas schnięcia: od 4 do 6 godz
Czas schnięcia pierwszej warstwy: około 2 godz
Temperatura podłoża i otoczenia: od 5 do 25 st. C
Zawartość LZO: ponizej 30 g/l
Gęstość objętościowa: około 1,75 kg/dm3
 

Przechowywanie i uwagi

Farbę należy przechowywać i transportować w szczelnie zamkniętych, oryginalnych opakowaniach, w temp. od +5°C do +25°C. Okres  ważności 24 miesiące.

Zalecany i podany w karcie zakres stosowania produktu bądź sposób wykonania nie zwalnia wykonawcy od prowadzenia prac zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami BHP. P.W. FAST gwarantuje i ponosi odpowiedzialność za jakość produktu, natomiast nie ma wpływu na sposób jego użycia i warunki w jakich był stosowany. Wszystkie dane techniczne zostały pomierzone w normalnych warunkach tj. temp. +20°C i wilgotność powietrza 60%. W przypadku innych warunków niż powyższe czas schnięcia może ulec zmianie tzn. zmniejszyć się albo zwiększyć.

Ta karta zastępuje wszystkie poprzednie wersje.

Podczas pracy należy unikać bezpośredniego kontaktu ze skórą oraz chronić oczy. W przypadku kontaktu z oczami natychmiast przemyć je obficie wodą i zasięgnąć porady lekarza. Zabrudzoną skórę przemyć natychmiast dużą ilością wody. Chronić przed dziećmi.

Wyprodukowano zgodnie z : PN-EN 1062-1 Posiada Aprobatę Techniczną ITB: AT-15-9146/2013 Certyfikat Zgodności: ITB-0526/Z Jest składnikiem systemu FAST WG-S Krajowa Deklaracja Zgodności nr FAST/68/2013, wydana dnia: 12.07.2013 r.

Product reviews (0)

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl