FAST MS Mineralna zaprawa szpachlowa 25kg

Availability: spodziewana dostawa
Price: 49,99 zł 49.99
quantity szt.

product unavailable

add to wish list

Description

Mineralna zaprawa szpachlowa do wyrównywania powierzchni ścian i sufitów wewnętrzno-zewnętrzna. Składnik systemu ETICS FAST

 


 

Zastosowanie

Masa szpachlowa FAST MS jest przeznaczona do renowacji tradycyjnych tynków cementowych i cementowo – wapiennych, na zewnątrz oraz wewnątrz budynków przy zachowaniu warstwy od 1-3mm. Nadaje się również do wykonywania cienkwarstwowych wypraw tynkarskich w systemach ETICS FAST. Dzięki swoim właściwościom nadaje się również do wyrównywania powierzchni ścian i sufitów oraz wykonywania cienkowarstwowych przecierek.

Właściwości

Zaprawa szpachlowa FAST MS jest suchą mieszanką mineralną, opartą na wysokiej jakości cemencie portlandzkim oraz proszkowej dyspersji polimerowej, gwarantującej doskonałą przyczepność i elastyczność. Zaprawa FAST MS jest zbrojona mikrowłóknami, co zapewnia jej doskonałą aplikację oraz odporność na pęknięcia. Jest odporna na warunki atmosferyczne oraz jest wysoce paroprzepuszczalną. Nie zawiera wapna co ogranicza powstawanie wykwitów.

Opakowania

worek - 25 kg

 


 

Przygotowanie podłoża

FAST MS można stosować na podłożach betonowych, ceramicznych bądź też z betonu komórkowego. Podłoże powinno być równe, mocne i suche, wolne od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń zmniejszających przyczepność zaprawy tj. kurzu, wapna, tłuszczu, resztek starych odstających powłok malarskich. Przed nałożeniem zaprawy należy zagruntować podłoże jednym z gruntów firmy FAST. Podłoże osypujące się zagruntować FAST GRUNT G do uzyskania właściwej nośności, natomiast podłoża nośne, ale wymagające wyrównania chłonności gruntować FAST GRUNT U. Podłoża nośne na bazie cementu do aplikacji FAST MSnie wymagają gruntowania. W systemach dociepleń stosować wyprawę gruntującą FAST GRUNT M.

 


 

Przygotowanie i sposób użycia

Do czystego naczynia należy wlać około 5,5 do 7 litrów wody na 25 kg suchej zaprawy, mieszając wsypywać zawartość worka. Całość dokładnie rozmieszać za pomocą wiertarki wolnoobrotowej z mieszadłem, aż do uzyskania jednolitej konsystencji pozbawionej grudek. Zaprawa nadaje się do aplikacji po około 5 minutach od wymieszania i należy ją zużyć w ciągu dwóch godzin. Konsystencja zaprawy powinna być regulowana odpowiednią ilością wody, zależną od rodzaju wykonywanych prac. Przy wypełnianiu ubytków gęstość zaprawy powinna być większa niż w przypadku wykonywania przecierek.

Masę szpachlową FAST MS należy nakładać pacą stalową, wyrównując jej powierzchnię w trakcie trwania robót do uzyskania właściwej gładkości. Wygładzoną powierzchnię można lekko zacierać wilgotną pacą filcową uzyskania maksymalnej gładkości. Czas pracy pomiędzy nałożeniem zaprawy a zatarciem zależny jest od chłonności podłoża, temperatury i wilgotności powietrza oraz konsystencji szpachlówki. Szpachlowane powierzchnie zewnętrzne należy chronić przed bezpośrednim działaniem słońca oraz opadami atmosferycznymi. Pomieszczenia wewnątrz budynków należy wietrzyć, celem odprowadzenia pary wodnej. Po dokładnym wyschnięciu szpachlówki można przystąpić do malowania farbami elewacyjnymi:

  • farba silikatowa FAST F-S po minimum 3 dniach od nałożenia
  • farba silikonowa FAST SILIKON po minimum 14 dniach
  • farba akrylowa FAST F-AZ lub siloksanowa FAST SI-SI po minimum 28 dniach

Narzędzia, pacę stalową i filcową, mieszadło itp. należy myć zimną wodą bezpośrednio po użyciu. Prace należy wykonywać przy temperaturze powietrza i podłoża od +5°C do +25°C, unikać opadów atmosferycznych, dużego nasłonecznienia oraz silnego wiatru.

 


 

Dane techniczne

Jednostka bazowa: kg
Baza: mineralna mieszanka cementów portlandzkich, wypełniaczy mineralnych i modyfikatorów
Proporcje mieszanki: od 5,5 do 7,0 l wody na 25 kg suchej masy
Gęstośc zaprawy po zarobieniu wodą: około 1,8 kg/dm3
Czas otwarty pracy: około 25 min
Czas gotowości do pracy: do 2 godz
Przyczepność do betonu: min. 0,5 MPa
Temperatura podłoża i otoczenia: od 5 do 25 st. C
Zawartość rozpuszczalnego chromu VI: nie więcej niż 0,0002 %
Klasa reakcji na ogień: A1
Przepuszczalność pary wodnej: μ 15/35(wartość tabelaryczna)
Wytrzymałość na ściskanie po 28 dniach: ≥ Kategoria CS IV (min. 6,0 N/mm2) MPa
Współczynnik przewodzenia ciepła: 0,47(wartość tabelaryczna) W/mk
Grubość warstwy: od 1 do 3 mm
Nasiąkliwość w24: ≤ kategoria W1 kg/m2
 

Przechowywanie i uwagi

Przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach, w suchych pomieszczeniach, na paletach, w temperaturze od +5°C do +25°C.

Zalecany i podany w karcie zakres stosowania produktu bądź sposób wykonania nie zwalnia wykonawcy od prowadzenia prac zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami BHP. P.W. FAST gwarantuje i ponosi odpowiedzialność za jakość produktu, natomiast nie ma wpływu na sposób jego użycia i warunki w jakich był stosowany. Wszystkie dane techniczne zostały pomierzone w normalnych warunkach tj. temp. +20°C i wilgotność powietrza 60%. W przypadku innych warunków niż powyższe czas schnięcia może ulec zmianie tzn. wydłużyć się lub skrócić.

Ta karta zastępuje wszystkie poprzednie wersje.

Wyrób drażniący zawiera cement po rozrobieniu z wodą daje odczyn alkaliczny. Należy unikać bezpośredniego kontaktu ze skórą, nie wdychać oraz chronić oczy. W przypadku kontaktu z oczami natychmiast przemyć je obficie wodą i zasięgnąć porady lekarza. Chronić przed dziećmi.

Wyrób spełnia wymagania normy: PN-EN 998-1:2012 (EN 998-1:2010) Wyrób zgodny z Europejską Aprobatą Techniczną:  ETA-14/0464 i ETA-14/0465 Posiada certyfikat zgodności ETA: 1020-CPR-020-032349 i 1020-CPR-020-032351.

Posiada aktualny atest higieniczny.

Product reviews (0)

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl