Wersje językowe
Producenci
Promocje
Corotop Active Control 75m2
Corotop Active Control 75m2
200,00 zł 184,50 zł
szt.
 
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

FAST 1010 Ekologiczna farba emulsyjna wewnętrzna 10L

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 56,40 zł 56.40
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: FAST
Kod produktu: 1010 10L

Opis

farba emulsyjna wewnętrzna

 


 

Zastosowanie

FAST 1010 jest farbą emulsyjną przeznaczoną do malowania tynków cementowych, cementowo-wapiennych, cienkowarstwowych tynków mineralnych i dyspersyjnych, a także podłoży wykonanych z betonu, gipsu, płyt gipsowo-kartonowych. Przeznaczona do zastosowania wewnętrznego w mieszkaniach, biurach oraz pomieszczeniach gospodarczych i przemysłowych.

Właściwości

FAST 1010 jest ekologiczną farbą produkowaną na bazie dyspersji polimerowej z dodatkiem wypełniaczy mineralnych i pigmentów. Posiada dobre krycie, maskujące niedoskonałości podłoża. Powłoka wykonana przy pomocy farby jest paroprzepuszczalna i posiada słaby zapach. Dzięki swoim właściwościom zapewnia pomieszczeniom przyjemny mikroklimat.

Opakowania

wiaderko - 10 kg

 


 

Przygotowanie podłoża

Podłoże musi być czyste, suche, wolne od tłuszczu i kurzu. Rysy i braki muszą być naprawione i uzupełnione. Farbę należy nakładać na mocne, zwarte podłoża. Powierzchnie przeznaczone do malowania należy dokładnie odpylić, a następnie zmyć wodą. Ściany pomalowane kredą oraz podłoża osypujące się zmyć, a następnie zagruntować głęboko penetrującym koncentratem FAST GRUNT G. Płyty kartonowo-gipsowe oraz podłoża chłonne na bazie gipsu lub dolomitu, należy bezwzględnie gruntować przy pomocy FAST GRUNT U. Przed malowaniem zalecane jest naniesienie farby gruntującej FAST GRUNT F.
Farbę można stosować na podłoża:

  • tynki cementowe i cementowo-wapienne (po upływie minimum 28 dni od wykonania  i wilgotności nie wyższej niż 4%) zagruntowane FAST GRUNT F lub FAST GRUNT U
  • beton (po upływie powyżej 28 dni od wykonania i wilgotność nie wyższej niż 4%)  zagruntowany FAST GRUNT F lub FAST GRUNT U
  • podłoża gipsowe (wilgotność poniżej1%) zagruntowane FAST GRUNT F lub FAST  GRUNT U

 

Przygotowanie i sposób użycia

Przed użyciem zawartość opakowania dokładnie wymieszać. Farbę należy nakładać w dwóch warstwach, wałkiem, natryskiem lub ewentualnie pędzlem. W razie potrzeby dopuszczalne jest rozcieńczenie farby wodą max. do 5% w przypadku pierwszej warstwy, drugą warstwę malować już nierozcieńczoną farbą. Temperatura otoczenia w trakcie robót jak i podczas wysychania powinna wynosić od +5ºC do +25ºC. Czas schnięcia około 2 godzin. Kolejne warstwy zaleca się nakładać po upływie co najmniej 4 godzin. Zachować technologię ogólną malowania farbami ściennymi.

 


 

Dane techniczne

Jednostka bazowa: litr
Baza: wodna dyspersja polimerowa z dodatkiem wypełniaczy i pigmentów
Gęstość objętościowa: około 1,5 kg/dm3
Czas schnięcia: do 2 godz
Temperatura podłoża i otoczenia: od 5 do 25 st. C
Zawartość LZO: ponizej 30 g/l
 

Przechowywanie i uwagi

Farbę należy przechowywać i transportować w szczelnie zamkniętych, oryginalnych opakowaniach, w temp. od +5°C do +25°C.

Zalecany i podany w karcie zakres stosowania produktu bądź sposób wykonania nie zwalnia wykonawcy od prowadzenia prac zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami BHP. P.W. FAST gwarantuje i ponosi odpowiedzialność za jakość produktu, natomiast nie ma wpływu na sposób jego użycia i warunki w jakich był stosowany.

Wszystkie dane techniczne zostały pomierzone w normalnych warunkach tj. temp. +20°C, wilgotność powietrza 60%. W przypadku innych warunków niż powyższe czas schnięcia może ulec zmianie tzn. wydłużyć się lub skrócić.

Ta karta zastępuje wszystkie poprzednie wersje.

Podczas pracy należy unikać bezpośredniego kontaktu ze skórą oraz chronić oczy. W przypadku kontaktu z oczami natychmiast przemyć je obficie wodą i zasięgnąć porady lekarza. Zabrudzoną skórę przemyć natychmiast dużą ilością wody. Chronić przed dziećmi.

Wyprodukowano zgodnie z: PN-EN 13300:2002

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl