Wersje językowe
Producenci
Promocje
Mapei Keraflex Extra S1 Szary 25 kg
Mapei Keraflex Extra S1 Szary 25 kg
70,00 zł 59,99 zł
szt.
Fast Antyreflex biala farba 10 Litrów
Fast Antyreflex biala farba 10 Litrów
130,00 zł 116,85 zł
szt.
Semin CE 86
Semin CE 86
109,21 zł 95,00 zł
szt.
Parfait Liss zestaw szpachelek SMOOTHING KIT
Parfait Liss zestaw szpachelek SMOOTHING KIT
1 200,00 zł 1 050,00 zł
szt.
Kerakoll Bioflex klej elastyczny szary 25kg
Kerakoll Bioflex klej elastyczny szary 25kg
43,05 zł 33,00 zł
szt.
Semin Soft
Semin Soft
52,85 zł 41,50 zł
szt.
 
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

FAST AQUA Elastyczna masa uszczelniająca 6kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 92,20 zł 92.20
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: FAST
Kod produktu: AQUA 6kg

Opis

Jednoskładnikowa, elastyczna masa uszczelniająca

 


 

Zastosowanie

FAST AQUA jest jednoskładnikową, płynną masą do wykonywania przeciwwilgociowych uszczelnień podłoży przed mocowaniem płytek ceramicznych wewnątrz budynku. Stosuje się ją głównie do uszczelniania ścian i podłóg w pomieszczeniach z bezciśnieniowym oddziaływaniem wody, takich jak: łazienki, natryski, toalety, kuchnie, suszarnie itd., z wyjątkiem miejsc narażonych na stałe działanie wody (np. łaźnie). Masa ma szczególne zastosowanie w strefach mokrych tych pomieszczeń tj. wokół kabin prysznicowych, umywalek, wanien, brodzików i zlewów. FAST AQUA można stosować na odpowiednio przygotowanym i wysezonowanym podłożu mineralnym, takim jak: beton, tynki cementowe i cementowo-wapienne, tynki gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe.

Właściwości

FAST AQUA to dyspersyjna masa (tzw. folia w płynie) do wykonywania elastycznych powłok przeciwwilgociowych pod płytki ceramiczne wewnątrz budynków. Produkt oparty jest na bazie dyspersji polimerowej z dodatkiem wypełniaczy oraz środków modyfikujących. Charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością i elastycznością. Tworzy wodoodporne powłoki, nie zawiera rozpuszczalników (produkt ekologiczny).

Masa FAST AQUA dzięki odpowiedniej lepkości jest łatwa w nanoszeniu na podłoża zarówno pionowe jak i poziome. Dzięki swojej elastyczności wyrównuje naprężenia podłoży powodowanych ich odkształcalnością oraz możne być stosowana jako folia kryjącą na powierzchnie narażone na powstawanie mikropęknięć poniżej 1mm. Uzyskana w ten sposób powłoka stanowi idealne podłoże które idealnie nadaje się pod klejenie glazury i terakoty. Jest odporna na powszechnie stosowane środki czystości i detergenty.

Opakowania

wiaderko - 3 kg

wiaderko - 6 kg

wiaderko - 15 kg

 


 

Przygotowanie podłoża

Podłoże pod FAST AQUA powinno być nośne, równe, wolne od kurzu, brudu, wykwitów solnych, oraz słabo przylegających warstw, pozostałości starych farb i olejów. Jeżeli w podłożu występują ubytki mechaniczne, należy je wypełnić zaprawą cementową FAST ZM lub FAST SUPER. Podłoża pylące i osypujące się należy przeszlifować i odpylić a następnie zagruntować środkiem FAST GRUNT G. Powierzchnie mocno chłonne bezwzględnie gruntować FAST GRUNT U.

Świeżo wykonane podłoża mogą być uszczelnione po całkowitym wyschnięciu i wysezonowaniu:

  • tynki cementowe i cementowo – wapienne (po upływie minimum 28 dni od ich wykonania i wilgotności nie wyższej niż 4%)
  • jastrychy cementowe (po upływie minimum 28 dni od ich wykonania i wilgotności nie wyższej niż 4%)
  • beton (po upływie powyżej 3 miesięcy od ich wykonania i wilgotności nie wyższej niż 4%)
  • podłoża anhydrytowe (wilgotność ? 0,5%)
  • gipsowe (wilgotność ? 1%).

 

Przygotowanie i sposób użycia

FAST AQUA jest gotowym do użycia wyrobem, którego nie wolno rozcieńczać ani zagęszczać oraz łączyć z innymi produktami. Przed użyciem masę należy wymieszać w celu wyrównania konsystencji przy pomocy wiertarki wolnoobrotowej. Przed przystąpieniem do aplikacji FAST AQUA należy zabezpieczyć wszystkie szczeliny dylatacyjne oraz montażowe, połączenia ściana-ściana i ściana-posadzka przy pomocy specjalnych taśm uszczelniających i narożników firmy FAST. Dodatkowo wszystkie miejsca przechodzenia instalacji przez podłogę lub ścianę tj. studzienki ściekowe, przejścia rur należy zabezpieczyć przy pomocy specjalnych mankietów uszczelniających.

Przed ułożeniem tych elementów w odpowiednich miejscach należy nanieść cienką warstwą FAST AQUA a następnie przyłożyć je i docisnąć. W celu ich całkowitego zatopienia nanieść kolejną warstwę masy uszczelniającej. Po wstępnym przeschnięciu uszczelnień możemy przystąpić do aplikacji masy FAST AQUA na całej powierzchni. W tym celu przy pomocy pędzla, wałka lub szpachelki nanosimy równomiernie cienką warstwę o grubości ok.1mm. Następnie po jej przeschnięciu tj. po około 2 godzinach od aplikacji możemy przystąpić do nakładania kolejnej warstwy. Dla zapewnienia odpowiedniej wodoszczelności masę uszczelniającą powinniśmy nakładać krzyżowo w co najmniej 2 warstwach.

Po około 24 godzinach od aplikacji ostatniej warstwy FAST AQUA można przystąpić do układania płytek ceramicznych przy użyciu zapraw klejowych: FAST NORMAL +, FAST EXTRA lub FAST EXTRA +. Podczas układania płytek należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej szczeliny fugowej o szerokości zależnej od rozmiarów płytek. Do spoinowania używać fug wodoszczelnych zaś szczeliny dylatacyjne wypełniać specjalnymi masami silikonowymi.

 


 

Dane techniczne

Jednostka bazowa: kg
Baza: dyspersja akrylowa z dodatkiem wypełniaczy mineralnych i pigmentów
Czas schnięcia pierwszej warstwy: około 2 godz
Czas wiązania: pełna wytrzymałość mechaniczna - 3 dni,obciążenie wodą - 7 dni
Ilość warstw: min. 2 warstwy o łącznej grubości od 1,5 do 2,0 mm
Możliwość układania płytek: po około 24 godz
Przyczepność do betonu: min. 1,0 MPa
Temperatura podłoża i otoczenia: od +5 do +25 st. C
Wydłużenie względne przy maksymalnym naprężeniu: min 20 %
Maksymalne naprężenie rozciągające: min. 1,0 MPa
Gęstość objętościowa: około 1,5 kg/dm3
 

Przechowywanie i uwagi

FAST AQUA należy przechowywać w szczelnie zamkniętych wiaderkach, warunkach suchych, w dodatniej temperaturze. Chronić przed przegrzaniem i zawilgoceniem.

Zalecany i podany w karcie zakres stosowania produktu bądź sposób wykonania nie zwalnia wykonawcy od prowadzenia prac zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami BHP. P.W. FAST gwarantuje i ponosi odpowiedzialność za jakość produktu, natomiast nie ma wpływu na sposób jego użycia i warunki w jakich był stosowany. Wszystkie dane techniczne zostały pomierzone w normalnych warunkach tj. temp. +20°C i wilgotność powietrza 60%. W przypadku innych warunków niż powyższe czas schnięcia może ulec zmianie tzn. wydłużyć się lub skrócić.

Ta karta zastępuje wszystkie poprzednie wersje.

Podczas pracy należy unikać bezpośredniego kontaktu ze skórą oraz chronić oczy. W przypadku kontaktu z oczami natychmiast przemyć je obficie wodą i zasięgnąć porady lekarza. Zabrudzoną skórę przemyć natychmiast dużą ilością wody. Chronić przed dziećmi.

Aprobata Techniczna ITB: AT-15-7755/2016 Certyfikat Zakładowej Kontroli Produkcji nr ITB-0307/Z. Produkt posiada Atest Higieniczny.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl