Wersje językowe
Producenci
Promocje
Semin CE 78 Perfect Joint
Semin CE 78 Perfect Joint
105,00 zł 89,00 zł
szt.
Semin CE 86
Semin CE 86
109,21 zł 86,10 zł
szt.
Semin Airless extrem 25kg
Semin Airless extrem 25kg
85,00 zł 59,99 zł
szt.
Parfait Liss Szpachla do gładzi 45 cm
Parfait Liss Szpachla do gładzi 45 cm
200,00 zł 149,00 zł
szt.
SEMIN EXPERT’LISS – Gotowa gładź maszynowa 18 kg
SEMIN EXPERT’LISS – Gotowa gładź maszynowa 18 kg
61,67 zł 57,00 zł
szt.
FAST NORMAL-S Zaprawa klejowa do styropianu 25kg
FAST NORMAL-S Zaprawa klejowa do styropianu 25kg
20,25 zł 15,20 zł
szt.
Semin Expert'liss 25 KG
Semin Expert'liss 25 KG
70,00 zł 49,20 zł
szt.
Semin Perfect Light
Semin Perfect Light
105,00 zł 89,00 zł
szt.
MAPEI PLASTIMUL 2K SUPER
MAPEI PLASTIMUL 2K SUPER
280,00 zł 229,00 zł
szt.
L'outil Parfait Wałek + uchwyt do gładzi 18 cm Q2
L'outil Parfait Wałek + uchwyt do gładzi 18 cm Q2
61,00 zł 45,01 zł
szt.
 
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

FAST F-S Farba silikatowa elewacyjna 10L

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 184,90 zł 184.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: FAST
Kod produktu: F-S (silikat) 10L

Opis

farba silikatowa do malowania elewacji budynków

 


Zastosowanie

Farba silikatowa FAST F-S przeznaczona jest do malowania podłoży mineralnych takich jak: tynki cementowe, cementowo-wapienne oraz cienkowarstwowe tynki mineralne. Służy również do malowania surowych powierzchni wykonanych z betonu, a także cegieł, bloczków, pustaków i innych tego typu materiałów ceramicznych lub wapienno-piaskowych.

Właściwości

FAST F-S jest dobrze kryjącą, matowa farbą na bazie potasowego szkła wodnego. Posiada doskonałą paroprzepuszczalność, jest zahydrofobizowana oraz odporna na promieniowanie UV i zanieczyszczenia. Może być stosowana wyłącznie na zewnątrz budynku. Farba reaguje chemicznie z podłożem, wnikając w jego strukturę. Możliwość kolorowania według FAST COLOR SYSTEM. Możliwość kolorowania wg FAST COLOR SYSTEM. Zawiera środki eliminujące rozwój alg i grzybów na powierzchni pokrytej farbą.

Opakowania

wiaderko - 4 l

wiaderko - 10 l

 


 

Przygotowanie podłoża

Podłoże powinno być suche, stabilne, mocne i oczyszczone z warstw mogących osłabić przyczepność farby, zwłaszcza z kurzu, brudu, wosku oraz tłuszczów. Stare, słabej jakości powłoki malarskie i inne warstwy o słabej przyczepności do podłoża, a także powłoki wykonane z farb dyspersyjnych należy dokładnie usunąć, aby uzyskać czyste podłoże mineralne, a drobne uszkodzenia i spękania naprawić i zaszpachlować. Każde podłoże należy bezwzględnie zagruntować preparatem silikatowym FAST GRUNT S w celu wzmocnienia i wyrównania chłonności podłoża.

Farbę można stosować na podłoża:

  • tynki cementowe i cementowo – wapienne ( po upływie minimum 14 dni od wykonania i wilgotności nie wyższej niż 4% )
  • beton (po upływie powyżej 28 dni od wykonania i wilgotność nie wyższej niż 4% )
  • cienkowarstwowy tynk mineralny lub polimerowo-mineralny FAST (po upływie minimum 3 dni od wykonania) - warstwa zbrojona w systemie garażowym FAST W-G

 

Przygotowanie i sposób użycia

 Farba FAST F-S dostarczana jest w postaci gotowej do użycia. Po otwarciu, zawartość należy koniecznie przemieszać w celu wyrównania konsystencji. Na przygotowane i zagruntowane podłoże należy nanieść cienką, równomierną warstwę farby FAST F-S. Malować dwukrotnie, wałkiem lub pędzlem. Farbę można rozcieńczać, zwłaszcza w przypadku prowadzenia prac w temperaturach zbliżonych do maksymalnej dopuszczalnej (+25°C). Do rozcieńczania należy używać gruntu FAST GRUNT S w ilości max. 5% (w stosunku objętościowym). Przyjęte proporcje rozcieńczania należy zachować na całej malowanej powierzchni. Do ostatecznego malowania należy stosować farbę w postaci nierozcieńczonej.

W trakcie malowania i wysychania farby przestrzegać odpowiednich warunków atmosferycznych tj. temperatura podłoża i otoczenia od +8°C do +25°C, brak silnego nasłonecznienia, deszczu oraz zbyt wysokiej wilgotności względnej powietrza powyżej 75%. Czas wysychania jednej warstwy farby zależnie od podłoża, temperatury i wilgotności względnej powietrza wynosi od około 2 do 6 godzin. Dodatkowe wskazówki wykonawcze:

  • Przed aplikacją należy potwierdzić zgodność koloru z zamówieniem. Po nałożeniu produktu reklamacje dotyczące koloru nie będą rozpatrywane.
  • W celu uniknięcia różnic w odcieniach na jednej powierzchni architektonicznej, prace należy prowadzić bez przerw, stosując opakowania z farbą, uprzednio wymieszane między sobą w dużej kastrze.
  • Zawartość potasowego szkła wodnego wymaga zabezpieczenia przed pracą wszelkich elementów wrażliwych na wysoką alkaliczność takich jak: szkło, PCV, metal i drewno.
  • Zachować technologię ogólną malowania farbami elewacyjnymi.Zbyt niska temperatura i wysoka wilgotność powietrza panujące zarówno podczas aplikacji farby oraz jej schnięcia mogą znacznie wydłużyć wiązanie spoiwa, zwiększając w ten sposób ryzyko powstanie trwałych wykwitów i przebarwień na malowanej powierzchni.
  • Do czasu całkowitego wyschnięcia chronić farbę przed niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi przy pomocy osłon montowanych na rusztowaniach.
  • Zachować technologię ogólną malowania farbami elewacyjnymi.

 

Dane techniczne

Jednostka bazowa: litr
Baza: potasowe szkło wodne oraz dyspersja akrylowo-styrenowa z dodatkiem wypełniaczy mineralnych i pigmentów
Czas schnięcia: od 2 do 6 godz
Użytkowanie: po min. 24 godz
Temperatura podłoża i otoczenia: od 8 do 25 st. C
Opór dyfuzyjny względny sd: max V1 m
Zawartość LZO: ponizej 30 g/l
Gęstość objętościowa: około 1,5 kg/dm3
Przepuszczalność pary wodnej: μ ˂ 0,14m [V1]
Nasiąkliwość w24: ≥ 0,1 ≤ 0,5 [W2] kg/m2
 

Przechowywanie i uwagi

Farbę należy przechowywać i transportować w szczelnie zamkniętych, oryginalnych opakowaniach, w temp. od +5°C do +25°C.

Zalecany i podany w karcie zakres stosowania produktu bądź sposób wykonania nie zwalnia wykonawcy od prowadzenia prac zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami BHP. P.W. FAST gwarantuje i ponosi odpowiedzialność za jakość produktu, natomiast nie ma wpływu na sposób jego użycia i warunki w jakich był stosowany. Wszystkie dane techniczne zostały pomierzone w normalnych warunkach tj. temp. +20°C i wilgotność powietrza 60%. W przypadku innych warunków niż powyższe czas schnięcia może ulec zmianie tzn. wydłużyć się lub skrócić.

Ta karta zastępuje wszystkie poprzednie wersje.

Podczas pracy należy unikać bezpośredniego kontaktu ze skórą oraz chronić oczy. W przypadku kontaktu z oczami natychmiast przemyć je obficie wodą i zasięgnąć porady lekarza. Zabrudzoną skórę przemyć natychmiast dużą ilością wody. Chronić przed dziećmi.

Wyrób zgodny z Europejską Aprobatą Techniczną: ETA-14/0464 i ETA-09/0465 Wyrób zgodny z Aprobatą Techniczną ITB: AT-8869/2012 + Aneks 1 Posiada certyfikat zgodności: ITB-526/Z Posiada certyfikat zgodności ETA: 1020-CPR-020-032349 i 1020-CPR-020-032351 Posiada aktualny atest higieniczny. Zgodność z normą : PN-C-81913:1998 oraz PN-EN 1062-1:2005 Składnik systemu ociepleń ETICS FAST S i FAST W.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl