Producenci
 
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

FAST SPECJAL-W Zaprawa klejowa do płyt z wełny mineralnej i zatapiania siatki 25kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 37,87 zł 37.87
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: FAST
Kod produktu: SPECJAL-W 25kg

Opis

zaprawa klejowa do płyt z wełny mineralnej i zatapiania siatki

 


 

Zastosowanie

Zaprawa FAST SPECJAL W służy do przyklejania lameli i płyt z wełny mineralnej na podłożach mineralnych oraz do wykonywania warstwy zbrojonej przy ocieplaniu budynków systemem ETICS FAST W oraz FASROCK G/ECOROCK G i FAST WG-S.

Właściwości

FAST SPECJAL W jest cementowo-polimerową zaprawą, wodo- i mrozoodporną charakteryzującą się zwiększoną paroprzepuszczalnością i wytrzymałością na obciążenia mechaniczne. Charakteryzuje się wysoką elastycznością i przyczepnością do praktycznie każdego rodzaju podłoża budowlanego. Jest zbrojona włóknami.

Opakowania

worek - 25 kg

 


 

Przygotowanie podłoża

Mocowanie płyt z wełny:

Podłoża powinny być mocne i wolne od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń zmniejszających przyczepność zaprawy (np. resztki starych, luźno przylegających farb, wszelkiego rodzaju porosty, kurz i brud). Większe nierówności lub wgłębienia należy zniwelować przy pomocy zaprawy tynkarskiej lub wyrównawczej. Pylące, osypujące się podłoża należy wzmocnić za pomocą FAST GRUNT G. Mury wykonane z materiałów silnie nasiąkliwych bezwzględnie gruntować środkiem FAST GRUNT U.

Wykonanie warstwy zbrojonej:

Przed przystąpieniem do wykonania warstwy zbrojonej należy pamiętać dokładnym zeszlifowaniu wszelkich nierówności powierzchni zamocowanych płyt przy pomocy specjalnej tarki lub papieru ściernego a następnie oczyszczeniu ich z luźnych cząstek i pyłu.

 


 

Przygotowanie i sposób użycia

Zawartość opakowania wsypać do około 6,5 litra wody i  dokładnie wymieszać za pomocą wiertarki wolnoobrotowej, aż do uzyskania jednolitej masy. Następnie pozostawić na około 10 minut i ponownie przemieszać przed użyciem (nie dolewać wody). Tak przygotowana zaprawa nadaje się do użytku przez okres od 2,5 do 3 godzin. W trakcie robót konieczne jest okresowe przemieszanie zaprawy co około 30 minut.

Mocowanie płyt z wełny mineralnej:
Przed   nałożeniem   zaprawy   klejącej   należy   pamiętać   o dokładnym oczyszczeniu  powierzchni  klejonych  płyt  z  pyłu  i luźnych cząstek
oraz wstępnym ich zaszpachlowaniu przy pomocy pacy o gładkiej
krawędzi. Następnie na tak przygotowane płyty możemy nakładać właściwą warstwę kleju na dwa sposoby.
W przypadku ocieplania równych, otynkowanych powierzchni masę klejową można  nałożyć  na  płyty  cienkowarstwowo  za  pomocą  packi  zębatej o zębach kwadratowych 8 -10 mm.
W   wypadku   muru   nieotynkowanego   zaprawę   należy   nakładać     na płyty z wełny mineralnej metodą „obwodowo – punktową” tzn. przy pomocy kielni  po   obwodzie   płyty   pasmem   o   szerokości   ok.    3-4  cm  oraz dodatkowo plackami w ilości 3-8szt. Wielkość placka powinna być uzależniona od od
ich ilości. Należy przestrzegać zasady, aby zaprawa klejowa pokrywały nie mniej niż 40% powierzchni płyty.
Prawidłowo wykonane obwódki powinny być oddalone od krawędzi na tyle, aby po dociśnięciu płyty klej nie wychodził poza jej obrys.
W przypadku płyt o uporządkowanym układzie(lamele) klej należy zawsze nanosić cienkowarstwowo.
Płyty z wełny mineralnej należy przyklejać ściśle jedna przy drugiej rozpoczynając od listwy cokołowej aż po dach z zachowaniem mijankowego ukladu spoin pionowych.
 W  przypadku  konieczności  stosowania  dodatkowego     zabezpieczenia układu   przy   pomocy   łączników   mechanicznych    ich   montaż  możemy rozpocząć nie wcześniej niż po 3 dniach od przyklejenia płyt.
Zawsze dokładną ich ilość, rodzaj, oraz sposób rozmieszczenia powinien zakładać projekt docieplenia.

Wykonanie warstwy zbrojonej:
Odpowiednio przygotowaną powierzchnię płyt z wełny mineralnej dla zwiększenia przyczepności do warstwy zbrojonej należy wstępnie przeszpachlować cienką warstwą zaprawy klejącej. Następnie nakładamy właściwą warstwę kleju o grubości około 3 mm i rozprowadzamy ją przy pomocy pacy  zębatej o wielkości zębów 10-12 mm. W środek tak przygotowanej  warstwy  wciskamy  siatkę z  włókna  szklanego  do całkowitego jej zatopienia. Prawidłowo zatopiona siatka nie powinna być widoczna  w  licu  warstwy  i  jednocześnie   stykać  się  z  płytami  wełny mineralnej. Prawidłowa grubość warstwy zbrojonej powinna wynosić od 3-5 mm.
Podczas prowadzenia prac należy przestrzegać odpowiednich warunków atmosferycznych tj. unikać wysokich temperatur i dużego nasłonecznienia, opadów deszczu oraz wysokiej wilgotności powietrza.

Nie jest dopuszczalne doszpachlowywanie cienkiej warstwy kleju o gr. około 1mm do wyschniętej warstwy zbrojonej ze względu na jej słabą przyczepność(zbyt szybkie odparowanie  wody z doszpachlowanej warstwy może skutkować jej osłabieniem i ostatecznie odspojeniem od podłoża)

 


 

Dane techniczne

Jednostka bazowa: kg
Baza: mineralna mieszanka cementowa z dodatkiem polimerów
Proporcje mieszanki: około 6,5 l wody na 25 kg suchej masy
Gęstośc zaprawy po zarobieniu wodą: około 1,6 kg/dm3
Czas otwarty pracy: około 25 min
Czas gotowości do pracy: do 3 godz
Przyczepność do wełny zwykłej: min. 0,08(naruszenie w materiale termoizolacyjnym) MPa
Przyczepność do wełny lamelowej: min. 0,08(naruszenie w materiale termoizolacyjnym) MPa
 

 

Przechowywanie i uwagi

Przechowywać w fabrycznie zamkniętych opakowaniach, w suchych pomieszczeniach, na paletach. Okres przydatności do użycia wynosi 12 miesięcy.

Zalecany i podany w karcie zakres stosowania produktu bądź sposób wykonania nie zwalnia wykonawcy od prowadzenia prac zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami BHP. P.W. FAST gwarantuje i ponosi odpowiedzialność za jakość produktu, natomiast nie ma wpływu na sposób jego użycia i warunki w jakich był stosowany. Wszystkie dane techniczne zostały pomierzone w normalnych warunkach tj. temp. +20°C i wilgotność powietrza 60%. W przypadku innych warunków czas schnięcia może ulec zmianie tzn. wydłużyć się lub skrócić.

Ta karta zastępuje wszystkie poprzednie wersje.

Wyrób drażniący zawiera cement po rozrobieniu z wodą daje odczyn alkaliczny. Należy unikać bezpośredniego kontaktu ze skórą, nie wdychać oraz chronić oczy. W przypadku kontaktu z oczami natychmiast przemyć je obficie wodą i zasięgnąć porady lekarza. Chronić przed dziećmi.

Wyrób zgodny z Europejską Aprobatą Techniczną: ETA-14/0465 Posiada certyfikat zgodności ETA: 1020-CPR-020-032351.

Wyrób zgodny z Aprobatą Techniczną ITB:  AT-15-9146/2013 + Aneks 1 oraz AT-15-9715/2016.

Posiada aktualny atest higieniczny. Składnik systemu ociepleń ETICS FAST W ,  FASTWG-S oraz ECOROCK G/FASROCK G.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl