Wersje językowe
Producenci
 
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

FAST SUPER Cienkowarstwowa zaprawa wyrównująca 25kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 26,01 zł 26.01
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: FAST
Kod produktu: SUPER 25kg

Opis

Cienkowarstwowa zaprawa wyrównująca

 


 

Zastosowanie

Zaprawa wyrównująca FAST SUPER dzięki swoim właściwościom nadaje się doskonale do wyrównywania niewielkich nierówności na ścianach, jak i na podłogach pod wszelkiego rodzaju okładziny tj. płytki, wykładziny podłogowe, panele itp. Służy również do naprawy pylistych lub nierównych posadzek. Można ją stosować wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

Właściwości

Zaprawa wyrównująca FAST SUPER jest suchą mieszanką mineralną, modyfikowaną syntetycznymi polimerami, mrozo- i wodoodporną o zwiększonej przyczepności do podłoża. Dzięki swoim właściwościom ułatwia i obniża koszty związane z wyrównaniem i naprawą posadzek.

Opakowania

worek - 25 kg

 


 

Przygotowanie podłoża

FAST SUPER można stosować na podłożach betonowych, ceramicznych bądź też z betonu komórkowego. Podłoże powinno być równe, mocne i suche, wolne od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń zmniejszających przyczepność zaprawy tj. kurzu, wapna, tłuszczu, resztek starych odstających powłok malarskich. Przed nałożeniem zaprawy należy zagruntować podłoże jednym z gruntów firmy FAST.

 


 

Przygotowanie i sposób użycia

Do czystego naczynia należy wlać około 5,0 litrów wody na 25 kg suchej zaprawy i mieszając wsypywać zawartość worka. Całość po wymieszaniu do jednolitej masy bez grudek pozostawić na około 10 minut, a następnie ponownie dobrze wymieszać. Na suchą i oczyszczoną powierzchnię zagruntowaną uprzednio jednym z gruntów firmy FAST nanosimy warstwę masy i rozprowadzamy np. długą łatą, lub przy mniejszych powierzchniach, dużą szpachlą. W trakcie pracy zaleca się okresowe zamieszanie zaprawy. Jednorazowo można nakładać warstwę o grubości max. do 15 mm. W zależności od grubości warstwy, temperatury i chłonności podłoża, wyrównana powierzchnia nadaje się do ruchu pieszego po około 24 godzinach.

 


 

Dane techniczne

Jednostka bazowa: kg
Baza: mieszanka mineralna, modyfikowana syntetycznymi polimerami
Proporcje mieszanki: około 5,0 l wody na 25 kg suchej masy
Gęstośc zaprawy po zarobieniu wodą: około 1,8 kg/dm3
Czas otwarty pracy: około 20 min
Czas gotowości do pracy: od 2,5 do 3 godz
Użytkowanie: po min. 24 godz
Temperatura podłoża i otoczenia: od 5 do 25 st. C
Zawartość rozpuszczalnego chromu VI: nie więcej niż 0,0002 %
Klasa reakcji na ogień: A1
Grubość warstwy: od 2 do 15 mm
Wytrzymałość na ściskanie po 28 dniach: ≥ 15 MPa
Wytrzymałość na zginanie po 28 dniach: ≥ 6 MPa
 

 

Przechowywanie i uwagi

Przechowywać w fabrycznie zamkniętych opakowaniach, w suchych pomieszczeniach, na paletach. Okres przydatności do użycia wynosi 12 miesięcy.

Zalecany i podany w karcie zakres stosowania produktu bądź sposób wykonania nie zwalnia wykonawcy od prowadzenia prac zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami BHP. P.W. FAST gwarantuje i ponosi odpowiedzialność za jakość produktu, natomiast nie ma wpływu na sposób jego użycia i warunki w jakich był stosowany. Wszystkie dane techniczne zostały pomierzone w normalnych warunkach tj. temp. +20°C i wilgotność powietrza 60%. W przypadku innych warunków niż powyższe czas schnięcia może ulec zmianie tzn. wydłużyć się lub skrócić.

Ta karta zastępuje wszystkie poprzednie wersje.

Wyrób drażniący zawiera cement po rozrobieniu z wodą daje odczyn alkaliczny. Należy unikać bezpośredniego kontaktu ze skórą, nie wdychać oraz chronić oczy. W przypadku kontaktu z oczami natychmiast przemyć je obficie wodą i zasięgnąć porady lekarza. Chronić przed dziećmi.

Wyprodukowano zgodnie z: PN-EN 998-2: 2012, EN 998-2:2010. Posiada aktualny atest higieniczny. Certyfikat Zakładowej Kontroli Produkcji nr 1488-CPD-0040.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl